20 stycznia 2021 godzina 20:49
Nawigacja
Wakacje w rodzinkowym domu dziecka

"Wakacje w rodzinkowym domu dziecka"

4 Lipca 2011

Wakacje w rodzinkowym domu dziecka

Na 24 uczących sie wychowanków rodzinkowego domu dziecka –20 otrzymało cenzurki ( pozostali - jak mówi dyrektor Katarzyna Stawik - będzie miała szansę wykazania się w roku przyszłym). Teraz nastały dla nich wakacje, które zaplanowano bardzo ciekawie...

W Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej wakacje oficjalnie rozpoczęte. W dniu wczorajszym z inicjatywy wychowanków mieszkania przy ulicy Świerczewskiego, z pomocą wychowawców, została zorganizowana. Zabawa była przednia – tańce, śpiewy i konkursy. A trzeba dodać, że wakacyjny wypoczynek należy się naszym dzieciakom. Napracowały się solidnie.

Efekt tego jest następujący: na dwadzieścia czworo uczących się, dwadzieścia dzieci uzyskało promocję do następnej klasy. Pozostali mają szansę wykazać się w przyszłym roku szkolnym. Gratulujemy dzieciom, i oczywiście pracownikom!.

Przed dziećmi wakacje i odpoczynek. W planie mamy dwa wyjazdy. Już w niedzielę część dzieci wyjeżdża do Hiorring w Danii. Pozostałe mają zapewnione szereg atrakcji na miejscu. W sierpniu natomiast zorganizowany został wyjazd dla wszystkich do Górek Wielkich. Mamy nadzieję na udaną zabawę i naładowanie akumulatorów na rok szkolny.

Rodzinka szalała...

"Rodzinka szalała..."

31 Stycznia 2011

Rodzinka szalała...

Mieszkańcy rodzinkowego domu dziecka wybrali się do harcówki w MOPS - ie, gdzie na zakończenie ferii, odbył się bal przebierańców. Stanowił on znakomitą okazję do dalszej integracji mieszkańców placówki i ich wychowawców.

Pierwszy w historii placówki bal przebierańców odbył się w piątek na zakończenie ferii zimowych. Bawiliśmy się, dzięki uprzejmości MOPS – u, w pomieszczeniach "harcówki". Stroje obowiązywały wszystkich uczestników, nie tylko dzieci. Zabawa była udana. Po pierwsze dała możliwość zdystansowania się do codzienności, ale też do siebie. Była to też kolejna możliwość integracji wychowanków i wychowawców. Po drugie uruchomiła twórcze zdolności uczestników. Poza tańcem były też popisy wokalne. A to za sprawą zorganizowanej przez wychowawców zabawy karaoke.

Pióro Gabriela

"Pióro Gabriela"

19 Stycznia 2011

Pióro Gabriela

"Pióro Gabriela" – tak pięknie nazwano konkurs szopek betlejemskich, który został zorganizowany przez Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą. "Archanioł Gabriel, o którego piórze mówimy w tym przypadku jest zwiastunem nowych czasów, zwiastunem lepszego jutra. Jutra, na które tak bardzo liczą nasi podopieczni." - uważają pracownicy WPOW.

Z inicjatywy Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Siemianowicach Śląskich odbył się konkurs szopek betlejemskich pt. "Pióro Gabriela". Pomysłodawcą jest Michał Mróz - wychowawca mieszkania interwencyjnego. Udział w pierwszej edycji wzięli obok wychowanków WPOW, wychowankowie świetlicy przy Stowarzyszeniu Siemianowicki Klub Abstynentów SZAFRAN, gdzie w pierwszy dzień ferii odbyło się spotkanie uczestników i rozwiązanie konkursu.

To właśnie dzieci z "SZAFRANA" zdobyły pierwsze miejsce pokonując nawet samych organizatorów. Pióro Gabriela jest pomysłem na konstruktywne zagospodarowanie wolnego czasu okołoświątecznego naszych podopiecznych, jest też formą uwrażliwienia na tradycje świąteczne szczególnie żywe na terenie Górnego Śląska.

Obecna edycja ograniczyła się tylko do terenu naszego miasta, lecz organizatorzy już planują przyszłoroczny konkurs, którego zakres ma objąć także placówki opiekuńczo-wychowawcze poza Siemianowicami. Budowanie szopek jest piękną tradycją, która powinna być pielęgnowana, uwrażliwiając na przesłanie Bożego Narodzenia.

Archanioł Gabriel, o którego piórze mówimy w tym przypadku jest zwiastunem nowych czasów, zwiastunem lepszego jutra. Jutra, na które tak bardzo liczą nasi podopieczni. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie i tym, którzy pomogli go przygotować. No i oczywiście bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom – "SZAFRANOWI". Aby obejrzeć więcej zdjęć z konkursu zapraszamy do galerii.

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122