20 stycznia 2021 godzina 19:45
Nawigacja
Zatorland

"Zatorland"

17 Lipca 2019

Zatorland

     Dnia 17.08.2019 roku podopieczni mieli możliwość spędzenia czasu w Parku Rozrywki Zatorland. Nasza przygoda rozpoczęła się od spaceru w Parku Owadów, gdzie mogliśmy zobaczyć gigantyczne figury owadów, np. biedronkę, mrówkę, itp. Młodsi wychowankowie oddali się również zabawie na placu zabaw. O zawrót głowy przyprawił wszystkich pobyt w Domku do góry nogami. Niezapomnianym wydarzeniem był spacer ścieżką edukacyjną po Parku Dinozaurów. Mogliśmy zobaczyć ruchome figury dinozaurów, a dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy -  poczuliśmy się, jak w odległej przeszłości.

Następnie udaliśmy się na smaczny obiad, aby nabrać sił przed dalszym zwiedzaniem. W Parku Mitologii oglądaliśmy figury greckich bogów, stworzeń mitycznych, ale wyjątkową atrakcją był rejs gondolą. Na koniec wychowankowie wraz z wychowawcami oddali się szaleństwu w Lunaparku. Jeżdziliśmy na karuzelach, najmłodsi bawili się na trampolinach, zjeżdzalniach, dmuchańcach, a inni udali się na seans do kina 5D. Po aktywnym, pełnym wrażeń dniu wróciliśmy do domu, gdzie nadal wspominaliśmy pobyt w Zatorlandii.

ZOO OPOLE, czyli bliżej natury …

" ZOO OPOLE, czyli bliżej natury … "

11 Lipca 2019

 ZOO OPOLE, czyli bliżej natury …

     Jedną z ciekawych przygód, jakie przeżyli nasi wychowankowie podczas wakacji była wycieczka do opolskiego ZOO. Malowniczo położony Ogród Zoologiczny od wielu lat przyciąga rzesze turystów i miłośników przyrody. Współcześnie pełni on rolę Arki Noego. Można w nim zobaczyć wiele gatunków zagrożonych wyginięciem, ginących i pozbawionych naturalnych siedlisk zwierząt. Obecne ZOO zajmuje powierzchnię około 20 ha, a przebywa w nim ponad 1200 zwierząt z 265 gatunków. Na naszych podopiecznych, od samego wejścia, czekało wiele atrakcji.

Najmłodsi wychowankowie chętnie odwiedzili MINI ZOO, w którym mogli doświadczyć bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Z kolei podczas przerwy z radością korzystali z licznych placów zabaw, parków linowych, na których można było usłyszeć śmiech i wesoły gwar. Starsi wychowankowie chętnie poznali nowe, dotąd nieznane, gatunki zwierząt. Dużo emocji, wzbudziły pokazy karmienia lemurów, goryli, pelikanów, uchatek i wydr oraz trening medyczny uchatek. Wszyscy z radością robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Z pewnością widok dzikich zwierząt na efektywnych wybiegach na długo pozostanie w pamięci naszych Milusińskich.

9 ROCZNICA PLACÓWKI

"9 ROCZNICA PLACÓWKI"

27 Lutego 2019

9 ROCZNICA PLACÓWKI

Kolejna Rocznica Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 1 za nami. Tradycyjnie uczciliśmy ją na wesoło, wspólnie spędzając czas w kręgielni „RENOMA” w Siemianowicach Śląskich oraz Telepizzy. Podczas gry wykazaliśmy się refleksem, skupieniem oraz opanowaniem, a początkowe niepowodzenia nie zraziły nas do dalszej gry. Aktywnie spędzony czas razem upłynął nam w przyjemnej atmosferze rywalizacji oraz dobrego humoru.

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122