20 stycznia 2021 godzina 21:42
Nawigacja
Podsumowanie projektu „Szansa czy zagrożenie”

"Podsumowanie projektu „Szansa czy zagrożenie”"

24 Lutego 2019

Podsumowanie projektu „Szansa czy zagrożenie”

     Projekt realizowany w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich był odpowiedzią na potrzeby naszych podopiecznych wynikające z konieczności odnalezienia się w aktualnej, niejednokrotnie zagrażającej rzeczywistości. Podczas realizacji projektu prowadzona była szeroko rozumiana edukacja, kształtowano i rozwijano umiejętność poznawania i rozumienia siebie oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia.

Projekt realizowany był przy współpracy: KMP w Siemianowicach Śląskich, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, oddział Miejski - Siemianowice Śląskie oraz gośćmi specjalnymi - instruktorami samoobrony. Projekt miał charakter cyklicznych spotkań po 120 min w okresie od listopada 2018r do lutego 2019r. Grupa liczyła 10 podopiecznych z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Nr 1 w Siemianowicach Śląskich w wieku od 12 roku życia.

ANIOŁY TRADYCJI 2019

"Anioły tradycji"

9 Stycznia 2019

Anioły tradycji 2019

     W ubiegły piątek tradycyjnie spotkaliśmy się na finale konkursu w ramach projektu "Anioły Tradycji". Nasza zabawa trwa już czwarty rok i nie zamierzamy jej kończyć, gdyż co roku uczestnicy zaskakują nas swoimi pomysłami. Frekwencja dopisała bo oprócz pięciu mieszkanek Placówki obecne były także dzieciaki z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego, a także pracownicy biura Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Do tej pory uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami plastycznymi, w tym roku postanowiliśmy rzucić kolejne wyzwanie, tym razem kulinarne.

"Wigilijne ciacho" - tak brzmiał temat przewodni. Zawodnicy mieli całkowitą dowolność w interpretacji oraz wykonaniu swojego dzieła. Tym razem jednak nie tylko walory estetyczne mogły zdecydować o zwycięstwie, ale także degustacja.

Oczywiście na rozgrzewkę nie mogło zabraknąć konkursu na wiedzę o świątecznych zwyczajach. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zapełnili karteczki odpowiedziami. Następnie przeszliśmy do najważniejszego: oceniania i ...próbowania przyniesionych prac. Decyzja nie była prosta, gdyż zarówno wygląd prac jak i dodatkowo smak każdej z nich był inny, a oceniający nie mogli się zdecydować, o czym świadczyły wielokrotnie powroty do stołu z talerzykiem i łyżeczką :)

Po głosowaniu i zaciętej walce w dogrywce o trzecie miejsce wyłoniliśmy podium!

I miejsce - mieszkanie wychowawcze "Śląska"
II miejsce - mieszkanie wychowawcze "Mikołaja"
III miejsce - mieszkanie wychowawcze "Powstańców"


Podium tegorocznego konkursu zdominowały mieszkanka Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, jednak naważniejsze były zadowolone miny oraz zachwyt nad wykonanymi ciachami! Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami, nagrodami i gromkimi brawami. Dziękujemy za uczesnictwo wszystkim bez wyjątku, a za gościnę dziękujemy Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej, gdzie co roku odbywają się nasze spotkania. Zapraszamy na kolejną edycję!

WESOŁYCH ŚWIAT

”WESOŁYCH ŚWIĄT”

22 Grudnia 2018

WESOŁYCH ŚWIĄT

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZA NR 1
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
UL. DĄBROWSKIEGO 13, 41-100 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
E-MAIL:  sekretariat@pow1.siemianowice.pl  
TEL.  32 720 38 47   32 720 38 46 (tel./fax)
TEL. KOM. 608 534 122